sobota 15. dubna 2017

Doodle kresby

"Styl" kreslení, takzvaný doodle je necílené čmárání, při kterém se kreslířova mysl zaobírá něčím jiným. Jsou to kresby malého dítěte po čmáranice v sešitech studentů. Dále internet vyhodil, že název doodle pochází ze 17. století, a znamená bláznovství. Přibližně od roku 1930 se začalo v angličtině používat slovo "to dawdle" , které znamená "zabíjet čas", "nudit se". 
V roce 1936 se pak slovo "doodle" stalo populární díky hlavnímu hrdinovi z filmu "Mr. Deeds Goes To Town". Začalo se používat pro činnost, která pomáhá k odreagování mysli. Jedny z prvních dochovaných doodle kreseb vytvořil například anglický básník John Deats. V dnešní době se kreslením doodles někteří i živí, příkladem je filipínský umělec Lei Melendres, jehož tvorbu si můžete prohlédnout na deviantartu: http://leimelendres.deviantart.com/

Před pár lety jsem na tenhle styl narazila a zkusila si jej. Při jeho kreslení mě viděla má rodina a některé kresbičky se mé mamince líbili tolik, až jsem ji musela slíbit, že ji jimi vyzdobím pracovní sešit (v rodině samozřejmě zadarmo :-)) pro rekvalifikační kurz do Mzdového účetnictví, Což je jeden z kurzů, který nabízí v Agentuře Poznání, kde šéfuje. 

A dopadlo to takhle:Obrázek z úvodní stránky a k tématu Mzdová problematika:


Obrázek ke kapitole Pracovní právo a zaměstnanost.


A něco navíc - jeden z mých prvních.


Více doodle obrázků, které jsem kreslila do sešitu si můžete prohlédnout zde.

Informace o doodles jsem vzala → zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat